کنکور سراسری93×اخبار×سوال× ارشد×پیام نور

خبر کنکور× نمونه سوال پیام نور93×جدید ترین اخبار کنکور×مشاوره .مطالب مفید در مورد کنکور

آغاز توزیع کارت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از امروز

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از توزیع اینترنتی کارت آزمون کارشناسی ارشد سال 89 از امروز خبر داد و گفت: توزیع کارت تا یک ساعت پیش از زمان آغاز آزمون ادامه دارد.
محمدرضا مهرادفر افزود: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 89 در 6 نوبت صبح و عصر پنجشنبه، جمعه و شنبه 23، 24 و 25 اردیبهشت ماه 89 در سراسر کشور برگزار می شود و داوطلبان از ساعت 11 امروز دوشنبه 20 اردیبهشت ماه جاری می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مرکز آزمون www.azmoon.org و وارد کردن اطلاعات ثبت نامی، کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.
وی خاطرنشان کرد: دریافت کارت ورود به جلسه از طریق این پایگاه اینترنتی تا یک ساعت قبل از شروع آزمون امکان پذیر خواهد بود و داوطلبان باید علاوه بر کارت ورود به جلسه، راهنمای آزمون مذکور را نیز از طریق همان پایگاه دریافت و مندرجات آن را به طور دقیق مطالعه کنند.
مهرادفر افزود: چنانچه داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه مغایرتی در مندرجات آن از نظر مشخصات فردی، دین، زبان خارجه و یا عکس ملاحظه کنند لازم است در تهران مطابق جدول اعلام شده و در خارج از تهران به آدرس محل واحد دانشگاهی انتخابی خود مراجعه و نسبت به رفع نقایص موجود اقدام کنند.
رئیس مرکز آزمون در مورد زمان و نحوه رفع نقص کارت کنکور ارشد دانشگاه آزاد گفت: زمان رفع نقص کارت ورود به جلسه از روز دوشنبه 20 اردیبهشت تا چهارشنبه 22 اردیبهشت صبحها از ساعت 8 تا 13 و بعدازظهرها از ساعت 14 تا 18 است.
450 هزار داوطلب کارشناسی ارشد در 277 کد رشته امتحانی و در 121 واحد دانشگاهی با یکدیگر به رقابت می پردازند. امسال حدود 30 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پذیرش خواهند شد.

روش مناسب براي يادگيري رياضيات بر اساس تحقيقات

تحقيقات نشان مي دهد افرادي كه با مثال مسائل رياضي را ياد مي گيرند از ذهن خود كمتر استفاده مي كنند و به جزئيات اهميت نمي دهند.
بنابر تحقيقات محقق و مدير مركز علمي دانشگاه اوهايو جنيفر كامينسكي ارائه مثال براي درك بهتر مسائل رياضي راه مناسبي براي يادگيري درس رياضيات نيست.
تحقيقات نشان مي دهد، كه يك دانش آموز بايد حتما به واسطه يك نمونه مسئله مورد نظر را درك و ياد بگيرد.
بنابراين گزارش، محققان براي درك بهتر اين موضوع برروي هشتاد دانش آموز تحقيقاتي انجام و آنها را به چهار دسته تقسيم كردند، براي سه گروه اول يك نمونه مسئله توضيح داده شده و چند نمونه مثال هم بيان شده براي گروه آخر تنها توضيحي ساده بيان شده، هشتاد درصد جواب صحيح مربوط به گروهي بوده است كه فقط توضيحي مختصرراجع به مسئله گفته شده بود و سه گروه قبلي فقط 43 تا 51 درصد به سوالات جواب صحيح داده بودند همچنين محققان اعلام كردند وقتي با مثالي موضوعي ياد گرفته مي شود معمولا به صورت کلي موضوع ياد گرفته مي شود و به جزئيات اهميت داده نمي شود .
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت ۱۵:۸ بعد از ظهر  توسط محسن  |